REGULAMIN PÓŁKOLONII ZIMOWYCH W KLUBIE ChSM „POKOLENIE”


Rozdział I

Kwalifikacja uczestników półkolonii w Klubie ChSM „POKOLENIE”

  1. Organizatorem półkolonii w Klubie ChSM „Pokolenie” jest Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Półkolonie zimowe odbywają się w ramach 2 turnusów, z których każdy trwa 1 tydzień, podczas ferii zimowych w terminach ustalonych dla danego roku przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania dla obszaru województwa śląskiego. 
  2. Ogłoszenia o naborze na półkolonie publikowane jest na stronie internetowej Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz na fanpage’u Klub Pokolenie ChSM na portalu społecznościowym Facebook.
  3. Uczestnikami zajęć mogą być dzieci (6-13 lat), zgłoszone przez członków Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej stale z nimi zamieszkujące. Pierwszeństwo  w kwalifikacji na półkolonie mają dzieci do lat 10 oraz dzieci, które nie brały udziału w poprzedniej edycji półkolonii.
  4. Zgłoszenia na półkolonie należy dokonywać w ogłoszonym na stronie www.chsm.com.pl, „Wiadomościach Spółdzielczych” oraz siedzibie Klubu ChSM „Pokolenie” terminie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego w serwisie E-BOK (Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta) lub osobiście w Klubie ChSM „Pokolenie” zaznaczając jeden z podanych turnusów, o którym mowa w pkt. 1 - wzór zgłoszenia stanowi załącznik nr 1 do regulaminu.
  5. Ilość miejsc w półkoloniach jest ograniczona. Maksymalna ilość uczestników na danym turnusie wynosi 30 osób. 
  6. O zakwalifikowaniu uczestnika na półkolonie decyduje kierownik Klubu „Pokolenie”, po przeprowadzeniu weryfikacji zgłoszenia zgodnie z pkt. 3. 
  7. W przypadku większej ilości chętnych niż miejsc na danym turnusie organizator dokona losowania miejsc przez Komisję składającą się z Kierownika Klubu „Pokolenie” oraz Kierownika Działu Organizacji i Kadr.
  8. Osoby, które nie zostały wylosowane zostają umieszczone na liście rezerwowej.  
    W przypadku pojawienia się wolnego miejsca na danym turnusie osoby wpisane na listę rezerwową mają pierwszeństwo w naborze.
  9. O zakwalifikowaniu uczestnika na dany turnus Członek Spółdzielni zostaje powiadomiony drogą telefoniczną lub za pośrednictwem adresu mailowego podanego w zgłoszeniu. 
  10. Członek Spółdzielni zakwalifikowanego uczestnika otrzymuje na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy kartę kwalifikacyjną do  wypełnienia  lub odbiera ją osobiście od Kierownika Klubu ChSM „Pokolenie” (wzór karty kwalifikacyjnej stanowi załącznik nr 2 do regulaminu).
  11. Członek Spółdzielni zgłaszający dziecko do udziału w półkoloniach, po wpisaniu dziecka na wstępną listę kwalifikacyjną zobowiązany jest wnieść opłatę za turnus półkolonijny w wysokości ustalonej decyzją Zarządu na konto: 09 1020 2368 0000 2002 0022 8445, najpóźniej 7 dni po otrzymaniu od kierownika Klubu „Pokolenie” do wypełnienia druku karty kwalifikacyjnej, o której mowa w pkt. 10 niniejszego rozdziału.
  12. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika półkolonii oraz dostarczenie jej do Klubu ChSM „Pokolenie” w nieprzekraczalnym terminie do 7 dni po otrzymaniu od kierownika Klubu  ,Pokolenie” druku karty kwalifikacyjnej do wypełnienia. Do wypełnionej karty kwalifikacyjnej należy dołączyć potwierdzenie przelewu.
  13. W przypadku dostarczenia karty kwalifikacyjnej z brakami rodzic/opiekun prawny zostanie wezwany do jej uzupełnienia telefonicznie na numer telefonu podany w zgłoszeniu i zobowiązany do ich uzupełnienia w terminie 2 dni roboczych. Po upływie terminu braki w dokumentacji powodują nie zakwalifikowanie dziecka na półkolonie. Pracownik Klubu sporządza adnotację na karcie zgłoszeniowej i powiadamia o wolnym miejscu osobę z listy rezerwowej.
  14. W karcie kwalifikacyjnej Członek Spółdzielni zgłaszający dziecko ma obowiązek wpisać wyczerpujące informacje o stanie zdrowia, zachowaniu oraz specjalnych potrzebach uczestnika. Jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, rodzic/prawny opiekun ma obowiązek poinformować organizatora o tym fakcie, na etapie zgłaszania udziału w wypoczynku, w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku.  

Rozdział II

Przebieg i organizacja zajęć

  1. Uczestnicy półkolonii przebywają pod opieką wychowawców od godz. 6:45 do godz. 16:00. Osoby, które przyprowadzają dziecko do obiektu oświadczają, że dziecko jest zdrowe,   nie ma objawów infekcji lub choroby zakaźnej.
  2. Uczestnicy powinni być przyprowadzani i odbierani z Klubu ChSM „Pokolenie” punktualnie, wyłącznie przez osoby wskazane w karcie kwalifikacyjnej.
  3. Rodzice/opiekunowie prawni są odpowiedzialni za zapewnienie opieki uczestnikowi półkolonii w drodze na zajęcia i po ich zakończeniu.
  4. Rodzice przyprowadzają dziecko na półkolonie, ale nie wchodzą do obiektu. Dziecko jest odbierane przez wychowawcę w przestrzeni wspólnej Klubu ChSM „Pokolenie”   z zachowaniem zasady - jeden rodzic/opiekun prawny z dzieckiem. 
  5. W przypadku zgody na samodzielny powrót uczestnika do domu rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do złożenia odpowiedniego oświadczenia w tym zakresie znajdującego się w karcie kwalifikacyjnej. 
  6. Uczestnicy półkolonii mają prawo do:
      a) wypoczynku zgodnego z programem półkolonii,
      b) uczestniczenia we wszystkich zajęciach, wycieczkach i imprezach organizowanych podczas turnusu,
      c) trzech posiłków dziennie składających się z I śniadania, II śniadania i obiadu jednodaniowego - zapewnianych przez firmę cateringową,
      d) korzystania ze wszystkich urządzeń i sprzętów niezbędnych do realizacji programu półkolonii;
  7. Uczestnicy mają obowiązek:
      a) podporządkować się poleceniom wychowawcy i kierownika półkolonii,
      b) przestrzegać ramowego harmonogramu dnia,
      c) brać udział w realizacji programu półkolonii,
      d) zachować higienę osobistą, schludny wygląd i czystość,
      e) odnosić się z szacunkiem do kolegów, wychowawcy i samego siebie,
      f) szanować mienie i pomoce dydaktyczne Klubu ChSM „Pokolenie”,
      g) kulturalnie zachowywać się podczas posiłków,
      h) przestrzegać zasad poruszania się po drogach,
      i) przestrzegać powszechnie stosowanych zasad obowiązujących w miejscach publicznych,
      j) posiadać obuwie zmienne.
  8. Podczas zajęć uczestników obowiązuje zakaz:
      a) oddalania się od grupy oraz poza teren półkolonii bez zgody wychowawcy;
      b) naruszania zasad przyjętych powszechnie norm zachowania wobec wychowawców  i innych uczestników.
  9. Organizatorzy mają prawo do skreślenia uczestnika z listy uczestników, bez zwrotu należności za niewykorzystaną część turnusu, w przypadku rażącego łamania zasad uczestnictwa w zajęciach, w szczególności w sytuacji obowiązków określonych w pkt. 7-8.
  10. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w półkoloniach wniesiona opłata za udział w turnusie półkolonijnym nie podlega zwrotowi, z wyjątkiem sytuacji, gdy nieobecność dziecka będzie zgłoszona najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem turnusu. W szczególnych sytuacjach wynikających z przyczyn niezależnych (np. choroby dziecka) opłata może zostać zwrócona na wniosek rodzica/opiekuna prawnego dziecka.
  11. Organizator nie bierze odpowiedzialności za szkody związane z utratą lub zniszczeniem wartościowych przedmiotów przyniesionych przez uczestników na zajęcia. Za szkody powstałe z winy uczestników podczas trwania zajęć odpowiedzialność materialną ponoszą ich rodzice/opiekunowie prawni.
  12. W przypadku nadużywania urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych itp.) przez uczestników, wychowawca ma prawo zabezpieczyć urządzenie na czas trwania zajęć i zwrotu urządzenia po zakończeniu zajęć.
  13. Rodzice uczestników półkolonii udostępniają kierownikowi wypoczynku numer telefonu lub inny kontakt zapewniający szybką komunikację oraz zobowiązują się do niezwłocznego odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności, biegunka, wymioty lub wysypka).
  14. Organizator w razie wystąpienia objawów jakiejkolwiek choroby umożliwia natychmiastowe odizolowanie uczestnika półkolonii i powiadamia rodziców.

 

Regulamin został przyjęty uchwałą nr 202/2023 Zarządu Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z dnia 19 października 2023r., z mocą obowiązującą od dnia podjęcia uchwały.
 

DRODZY MIESZKAŃCY!!

Przekazaliśmy Państwu zawiadomienia o Walnym Zgromadzeniu Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które odbędzie się w dniach 19-22.05.2025r.
Niestety w tym samym czasie, do Państwa skrzynek pocztowych zaczęto kolportować anonimowe ulotki zawierające kłamliwe hasła o rzekomych nieprawidłowościach w Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Informujemy mieszkańców naszej Spółdzielni z całą stanowczością, że:

  1. Nie ma żadnego postępowania Prokuratury wobec Spółdzielni. Spółdzielnia nie przyznaje mieszkań. Spółdzielnia opiera swoją działalność na przepisach ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, a zwykłe pomówienia świadczą o braku wiedzy o jej działaniu.
     
  2. Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest poddawana stałej, jawnej kontroli różnych organów np.: Biegłego Rewidenta, Lustratora, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, wynik finansowy Spółdzielni jest dodatni.
     
  3. Kłamliwe insynuacje wobec Zarządu Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej były powielane także przed poprzednim Walnym Zgromadzeniem m.in. za pośrednictwem serwisu Facebook czy materiałów dostarczanych do skrzynek pocztowych. W efekcie ustalenia sprawcy,  osoba dokonująca pomówień, chcąc uchronić się od odpowiedzialności karnej, zamieściła w mediach oficjalne przeprosiny.
     
  4. W Spółdzielni wykonawcy wybierani są w jawnych procedurach zgodnie z obowiązującym w Spółdzielni Regulaminem, a prace wykonywane są rzetelnie i odbierane przez inspektorów nadzoru.
     
  5. Prosimy naszych mieszkańców o rozwagę i unikanie bezkrytycznego przyjmowania treści szkalujących Chorzowską Spółdzielnię Mieszkaniową. 
    Anonimowe hasła bez podpisu konkretnych osób, świadczą o ich nieprawdziwości. Zarząd zgłosił powyższą sprawę do organów ścigania.

 

Z poważaniem
Zarząd ChSM